همین حوادث 8-7 ماه اخیر را كه عقبه ای20 بلكه 30 ساله دارد، مرور می كنیم. چه كسانی سران مثلث استكبار را سر ذوق و هیجان آوردند؟ مستكبران انگلیسی و آمریكایی و صهیونیستی كه سابقه عداوت ده ها ساله- بلكه بعضا بیش از یك قرن- با ملت ایران دارند و هرگز در تضییع حقوق و منافع و امنیت ملت ما سرسوزنی دریغ نكرده اند، با چه منطقی جریان فتنه را زیر پر و بال گرفتند و با تمام توان پروراندند و حمایت كردند؟ دشمنان یك ملت بزرگ با چه محاسبه ای، رجال و احزابی را از میان همان مردم مورد تأییدو تمجیدو پشتیبانی قرار دادند؟ مگر نه اینكه آنها رنج و زحمت ما را توقع دارند و از رنج های ما شادمان و از شادی های ملت ما سوگوار می شوند؟! جز این است كه رابرت گیتس وزیر دفاع آمریكا (رئیس اسبق سازمان جنایتكار CIA) صراحتا گفت «ایرانی خوب و معتدل، ایرانی یی است كه با گلوله كشته شده باشد»؟ مگر نه اینكه گفتند ریشه ملت ایران را باید از جا كند؟ اكنون چه شده كه از برخی عوامل بازی خورده و آلت دست فتنه مشخصا اسم می برند و به شجاعت و الهام بخشی می ستایند؟
آیا كسی جلادتر و جنایتكارتر از شیمون پرز رئیس رژیم صهیونیستی می شناسید؟ جباری چنین كه جز بوی خون و نسل كشی نمی دهد با چه محاسبه ای در دانشگاه هرتسلیا می گوید «نبرد علیه جمهوری اسلامی از بیرون مرزهای آن آغاز نمی شود بلكه از درون مرزهای ایران آغاز می شود. ما باید از مخالفانی كه با رژیم مبارزه می كنند، دلجویی و آنها را دلگرم سازیم. آنها به نیابت از ما با جمهوری اسلامی می جنگند». بوش و اوباما با چه منطق مشتركی از یك جریان آلوده سیاسی در داخل حمایت نمودند؟ آنها به چه چیز طمع كردند؟ و آیا تصادفی بود كه جریان ضدانقلاب فرصت طلب با استفاده از بسترسازی همین جریان آلوده و ویروسی شده، ابتدا مرگ بر آمریكا و مرگ بر اسرائیل را خط زدند، سپس بر اسلام خط كشیدند و به سبك دغلبازی رضاخانی شعار جمهوری ایرانی سر دادند و سرانجام سراغ هجمه و هتاكی علیه امام خمینی و اصل ولایت فقیه و سرانجام امام حسین(ع) رفتند؟ مگر امروز ملت ایران قسم دروغ حضرات فتنه برپا كن را باور می كند كه بگویند ما نسبتی با بیگانگان و استكبار نداریم و مستقل هستیم؟ به قول شاعر؛ گر بگویم كه مرا با تو سر و كاری نیست- در و دیوار شهادت بدهند آری هست. اینكه آن رجل جاه طلب ناكام در كنار لاف استقلال از بیگانه، از بقایای ضد انقلاب دعوت می كند كه در راهپیمایی 22 بهمن شركت كنند «اما با حفظ هویت خود»! جز دعوت به اختلاف و تفرقه و پراكندگی در اردوگاه ملت انقلابی ایران است و آیا تقلا برای تفرقه و تجزیه ملت و با هم درگیر كردن آنها، جز همان راهبرد فرعونی همه مستكبران است كه برای غلبه و سیطره بر ملت ها، آنها را گروه گروه می كنند؟ «انّ فرعون علا فی الارض و جعل اهلها شیعاً یستضعف طائفه ً منهم...» (آیه 3 سوره قصص). جناب آقای چیز! راز پنهان شما تاب مستوری ندارد و از لابلای سخنان متناقض شما خود را بیرون می اندازد. می دانید كه دروغ گو كم حافظه است و دروغ، پنهان نمی ماند.
ملت تیزبین ما كه خوب است حالا صدها فرسنگ آن طرف تر، تحلیلگر نشریه اكونومیست چاپ لندن هم فهمیده كه «اظهارات اخیر آقای... از نامزدهای انتخابات ایران نشان می دهد او با بنیان های انقلاب اسلامی مشكل دارد و این بنیان ها را به چالش كشیده است.» و این همان واقعیتی است كه بی بی سی انگلیس با همه پنهانكاری، پس از انتخابات لو داد و اعلام كرد «مشكل غرب احمدی نژاد نیست، چالش اصلی غرب در انتخابات، انقلاب اسلامی است». جنگ احزابی كه جبهه دشمن با همراهی جریان «مرجفون» برای ترساندن و خالی كردن دل ملت ایران راه انداختند، بنیاد انقلاب اسلامی را نشانه رفته بود و انتخابات بهانه ای بیش نبود.
هنر نظام «امت- امامت»، در دور كردن پنجه تهدید دشمن از سر كشور بود و هنر جریان نفاق، «گرا» دادن و كشاندن تیغ تهدید دشمن به سوی مردم خود. چنین جماعتی خیری نخواهند دید. 22بهمن، روز صدق است. روز شناسایی صادقان و دروغگویان. این ویژگی و فرجام فتنه است. «آیا مردم گمان می برند واگذاشته شده اند تا بگویند ایمان آوردیم و در فتنه آزموده نشوند؟ و این در حالی است كه پیشینیان آنها را آزمودیم تا صادقان و راستگویان معلوم شوند» (آیات 2 و 3 سوره عنكبوت). فردا روز پاداش بزرگ صادقان صابر و استوار است همان گونه كه امیرمؤمنان(ع) فرمود: «ما در كنار رسول خدا(ص) می جنگیدیم و این جز بر ایمان و تسلیم ما و بردباری در برابر نیش های دردآجین و جدیت در جهاد با دشمن نمی افزود... پس چون خداوند صدق و اخلاص ما را دید، ذلت و خواری را برای دشمنان ما و یاری و پیروزی را بر ما نازل فرمود» (خطبه 65 نهج البلاغه).
محمد ایمانی یا داشت روز

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 26 بهمن 1388    | توسط: بصیر    | طبقه بندی: سیاست(تحلیلی)،     |
نظرات()