بهمن امسال روز پیروزی سنگین جنبش سبز بود بر یزیدیان زمان، امروز سبزی نبود که در خانه مانده باشد، ما امروز در سراسر شهرستانهای سوئد، نروژ، ایتالیا و آلمان آمدیم تا به جهانیان نشان دهیم که تعداد ما از مزدوران حکومت که سهل است، از ساندیس های حکومت هم بیشتر است و همینطور هم بود! امروز حکومت همه ساندیس های خود را به میدان آورده بود و تعداد ما حتی از نی ساندیسها هم بیشتر بود! تمام مسیر امام حسین تا آزادی که نه! ولی انصافا دور و بر فلکه دوم صادقیه اکثریت با ما بود، در آنجا واقعا بی شمار بودیم و تعدادمان حتی از دویست نفر هم بیشتر بود!
می گویید پس آنچه تلویزیون نشان داد چه بود؟ آنهمه مردم از کجا آمده بودند؟ خوب جوابش معلوم است و ما هم بارها و بارها گفته ایم و واقعا نمی دانیم که چرا باید اینقدر این حرفها را تکرار کنیم که خودمان هم خسته شده ایم، قبل از 22 بهمن هم جواب این سوال مسخره و بدیهیتان را داده بودیم، اولا آن تصاویر آرشیو بود، ثانیا اگر واقعا جمعیت مردم اینقدر زیاد بود چرا با هلی کوپتر فیلمبرداری نکرده بودند؟ ثالثا آنهایی که آنجا آمده بودند سبز بودند ولی از بالا که هلی کوپتر نشان می داد چون فاصله زیاد بود پرچمهای سبزشان دیده نمی شد و حکومت مثل همیشه مردم سبز بی شمار ایران را مثل صندوقهای رای سبز به نفع خود مصادره کرد، رابعا آن همه مردم که آمده بودند همه با اتوبوس و قطار و کشتی و زیر دریایی و... از شهرستانها آورده شده بودند، و خامسا مردم تهران که تعدادشان اینقدر زیاد بود بخاطر ساندیس و کیک و غذا و 80 هزار توان آمده بودند، و سادسا همه اداره جات پنجشنبه را تعطیل کرده بودند و مرخصی با حقوق به کارمندانشان داده بودند و در صورت نیامدن تهدید به اخراجشان کرده بودند و مدارس هم دانش آموزان را تعطیل کرده بودند و شرط نمره انضباط گذاشته بودند و سابعا فتوشاپ را نباید فراموش بکنیم و ثامنا حتی با تمام این تلاشها هم باز تعداد ما سبزها از آنها بیشمارتر بود و...

آری! هیچ کس نمی تواند به ما بگوید «ما بیشمار نیستیم» دلیلش هم واضح است، چون «ما بیشماریم» و غیر این هم ممکن نیست، مثالش هم همین شهرک غرب یا نیاوران یا سوئد یا ایتالیا یا لس آنجلس که ما در آنجا همیشه بیشمارتریم، می خواهید بگویید پس شهرستانها چه؟ خوب من که گفتم اولا شهرستانها و روستاهایی های بی کلاس که مهم نیستند، بعدش هم همه شهرستانیهای عزیز و مزدور با انواع و اقسام وسایط نقلیه به تهران آورده شده بودند و تعدادشان هم همین مقدار اندکی بود که در فوتوشاپهای رسانه میلی مشاهده کردید، اگر هم میپرسید که پس شهرستانها را با چه چیزی پر کرده بودند که اولا برایتان متاسفم که انقدر راحت فریب تصاویر آرشیوی این رسانه میلی را می خورید، امروز همه شهرستانها یک پارچه سبز بود و البته سفید و قرمز هم بینشان دیده می شد! اما خوب مشخص است، شهرستانیها را که آورده بودند تهران، پس آنهایی که در شهرستان بودند یا تهرانیهایی بودند که به شهرستانها برده شده بودند یا از کابل و بغداد و کشورهای اطراف آورده شده بودند، منابع موثق هم پیش از 22 بهمن خبر واردات تظاهر کننده چینی از بعضی از مرزهای کشور را داده بودند که با تصاویر آرشیوی رسانه میلی هم دیگر صحت این خبر موثق بر کسی پوشیده نماند.

البته تهرانیهای سبزی هم که در ترافیک تعطیلات آخر هفته جاده چالوس گیر کرده بودند از همانجا فریاد ما «بی شمالیم» را سر دادند که خدا از آنها هم قبول کند!

بله! درست است! دموکراسی اصولا چیز خوبی است، ما از قبل از انتخابات هم گفته بودیم که ما می خواهیم دموکراسی در ایران برقرار شود و دیکتاتوری از این کشور رخت برکَنَد، «م.ک.» یکی از تیزهوشترین و بزرگ ترین رهبران جنبش سبز هم در همه بیانیه های خود گفته بود که «اینها هم جمهوریت نظام را زیر سوال برده اند هم اسلامیت آن را» که البته اسلامیت که خیلی مهم نیست هرچه می کشیم از دست همین اسلامیت است! ولی در مورد جمهوریت و معضل دموکراسی و حقوق بشر در ایران که یکی از بزرگترین نگرانیهای اوبامای عزیز و محبوبمان هم هست باید بگوییم که این رژیم ابتدا در انتخابات رای مردم را به نفع خودشان مصادره کردند که هنوز هم برای بسیاری از ملت سبز غیور ایران این سوال باقیمانده که به عنوان نمونه شعارهای آن را هم در همین روز 22 بهمن می شنیدیم که «دروغگو، دروغگو، 63 درصدت کو؟» و بعدش هم در همین 22 بهمن که رفتند آدم از مرزها وارد کردند که مثلا بگویند بیشتر هستند، اما خودشان هم می دانند که هر کاری بکنند از ما کمترند، حتی اگر همه مردم مزدور را هم به خیابانها می آوردند از ما کمتر بودند و هستند و خواهند بود و به قول خبرپردازی بزرگ دکتر عمو محسن سازگارا که فردای 22 بهمن گفت: «این ما هستیم که بیشتریم و بی شماریم و همه مردم ایران هم اگر سبز نیستند یا مزدورند و یا فریب خورده!»

و دیدیم که چطور در 22 بهمن سبز این پیش بینی تیزبینانه سبز به وقوع پیوست و مسئولین به هشدارهای این رهبران دلسوز پیرو خط امام سبز گوش فراندادند و در مقابل چشم میلیونها بیننده بی بی سی فارسی-انگلیسی سبز و صدای آمریکای سبز، رهبران  محبوب جنبش سبز توسط هواداران میلیونی سبز خود در روز  22 بهمن سبز تا میدان آزادی سبز همراهی شدند و موجی از حمایتهای مردمی سبز را در استقبال از خود مشاهده کردند. سبز.

وعده نهایی ما برای ترکاندن مسالمت آمیز باقیمانده این پیکر نیمه جان جمهوری اسلامی! یوم الله چهارشنبه سوری سبز، در تمام جوبها و خرابه های سبز تهران بزرگ سبز.

سبز باشید و بی شمار!

جنبشی که هنوز فکر می کند زنده است!


نوشته شده در تاریخ دوشنبه 26 بهمن 1388    | توسط: بصیر    | طبقه بندی: سیاست(طنز)،     |
نظرات()