محمدمهدی رفیعی دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی امیركبیر در گفتگو با خبرنگار حوزه دانشگاه خبرگزاری فارس، با بیان اینكه مهدی هاشمی رفسنجانی از ابتدای حضور موسوی در انتخابات به فعالیت علنی در ستاد انتخاباتی وی پرداخت، گفت: وی به همراه برخی دیگر از فرزندان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام از عوامل حامی موسوی و از متهمان اغتشاشات پس از انتخابات بودند.

این فعال دانشجویی همچنین یادآور شد: بهزادیان‌نژاد رئیس ستاد انتخاباتی موسوی در اردیبهشت‌ماه سال جاری طی گفتگویی اعلام كرد كه بیشتر از میلیاردها تومان توسط جاسبی رئیس دانشگاه آزاد برای مصارف تبلیغاتی در اختیار ستاد موسوی قرار گرفت.

دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی امیركبیر با بیان اینكه مهدی هاشمی رفسنجانی به عنوان یكی از اعضای هیئت‌امنای دانشگاه آزاد به عنوان حامی سرسخت موسوی فعالیت می‌كرد، خاطرنشان كرد: وی همچنین از حمایت اكبر هاشمی رفسنجانی و مادر خود نیز برخوردار بود.

رفیعی با اشاره به اینكه مهدی هاشمی بعد از انتخابات و چند روز بعد از نماز جمعه رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در تهران حضور داشت و پس از آن راهی لندن شد، گفت: البته بنا به گفته اكبر هاشمی رفسنجانی وی تاكنون به كشور باز نگشته است.

وی در ادامه گفت: ترم تحصیلی دانشگاه آزاد در لندن از ماه سپتامبر یعنی اواخر شهریور آغاز می‌شود و مهدی هاشمی حدود یك ماه و نیم زودتر آن هم به بهانه تحصیل از تهران "گریخت. "

رفیعی اضافه كرد: اگر مورد مشكوكی در پرونده مهدی هاشمی نبود، وی در كشور می‌ماند و سفر مهدی هاشمی هم آن هم یكماه زودتر اتفاق نمی‌افتاد.

دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی امیركبیر به سخنان وزیر اطلاعات در حوادث بعد از انتخابات اشاره كرد و گفت: وی به نقش برخی از آقازاده‌ها در اغتشاشات اشاره كرد، البته وزیر اسمی را اعلام نكرد اما مشخص بود كه مهدی و فائزه هاشمی نیز جزو این افراد به شمار می‌روند.

وی در خصوص علل خروج مهدی هاشمی رفسنجانی از كشور نیز اظهار داشت: علت عدم ورود وی به ایران با علت خروجش در كشور گره خورده است، زیرا مهدی هاشمی در انتخابات مرتكب اموری شد كه از آن به عنوان فساد سیاسی نام برده می‌شود.

این فعال دانشجویی با طرح این پرسش كه آیا هاشمی نمی‌توانست در داخل كشور تحصیل كند؟ گفت: به نظر می‌رسد پیگیری فعالیت‌های وی در لندن برایش آسانتر است و مهدی هاشمی می‌تواند در آنجا از آزادی عملی بیشتری برای اقدامات خاص خود برخوردار باشد.

رفیعی با اشاره به سخن حجت‌الاسلام رئیسی معاون اول قوه قضائیه مبنی بر اینكه مهدی هاشمی باید هر چه سریعتر برای پاسخگویی فعالیت‌های خود به ایران بازگردد، اظهار داشت: اما متأسفانه مهدی هاشمی همچنان در لندن به سر می‌برد و این سئوال پیش می‌آید كه آیا حقیقتا وی برای تحصیل در خارج از كشور است یا برای فرار از پاسخگویی در آنجا به سر می‌برد؟

دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی امیركبیر در خصوص دانشگاه آزاد كه مهدی هاشمی جزو هیئت امنای آن به شمار می‌رود، اظهار داشت: سطح دانشجویان در دانشگاه آزاد نرمال است اما برخی مفاسد مدیریتی دانشگاه آزاد موجب اعتراضات دانشجویی شده است.

وی افزود: این اقدام كه به دلیل وجود مفسده در مدیریت دانشگاه آزاد به وجود آمده است باعث ظلم به فرزندان ملت می‌شود و حتی نماینده دانشگاه آزاد در دیدار دانشجویان با مقام معظم رهبری خواستار اصلاح در مدیریت دانشگاه آزاد شد.

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 2 اسفند 1388    | توسط: بصیر    |    |
نظرات()