زهره کاظمی مشهور به زهرا رهنورد در مصاحبه ی مفصلی با شبکه ی «پائین ترین» به نکات مهمی اشاره کرد. وی با تبریک پیروزی جنبش سبز در راهپیمایی روز 22 بهمن، آن را حاصل داشتن یک استراتژی کامل دانست و گفت: «از آنجا که ما می دانستیم دولت کودتا قصد دارد به شدت طرفداران ما را سرکوب کند با اتخاذ یک برنامه ی کاملا منسجم و عملیاتی وارد صحنه شدیم. بدین معنا که در ساعات پایانی روز 21 بهمن به طرفداران خود گفتیم که از هیچ گونه نمادها و شعارهای جنبش سبز در راهپیمایی استفاده نکنند و کاملا مثل مردم عادی در راهپیمایی شرکت کنند. بنابراین به جرات می توان گفت که همان 30 میلیون سبزی که در روز انتخابات به مهندس موسوی رای داده بودند در راهپیمایی هم شرکت داشتند. در حقیقت بیش از 80 درصد جمعیت شرکت کننده از مردم خداجوی سبز بودند.»

ایشان در پاسخ به این سؤال خبرنگار که آیا این خبر صحت دارد که مهندس موسوی در روز راهپیمایی از دست راهپیمایی کنندگان و شعارهای آنان به یکی از خیابان های فرعی فرار کرده و بعد هم با پوششی پارچه ای بر روی سر گریخت، جواب داد: «اصل خبر درست است. اما اشتباه به عرض رسانده اند. مهندس موسوی به دلیل ازدحام بیش از حد طرفداران ش که در حال سر دادن شعارهایی در حمایت از او بود مجبور شد چنین عملی را انجام دهد. همان طور که مستحضرید مردم شعار مرگ بر منافق می دادند که معلوم است آنان به درستی فهمیده اند که عملا دولت کودتا با منافقین تفاوتی ندارد.»

 

بانوی روشنفکر جهان در پاسخ به این سؤال خبرنگار که در روز راهپیمایی از کیک و ساندیسی که رسانه های داخلی و خاجی حامی شما می گفتند خبری نبود جواب داد: «دولت دیکتاتور قصد داشت در این روز دست به یک کشتار عظیم انسانی بزند. چرا که ما به وسیله ی نفوذی های خود خبردار شده بودیم که دیکتاتورها از چندین روز قبل کیک و ساندیس هایی برای این روز تهیه کرده اند که آغشته به مواد سمی و کشنده بود تا بدین ترتیب بتوانند 30 میلیون مردم انقلابی سبز را بکشند. اما به دلیل لو رفتن این موضوع، از پخش کیک و ساندیس خودداری کردند.»


خبرنگار پائین ترین که دیگر گاوگیجه گرفته بود در مورد لغو سفر میرحسین به آذربایجان در شب 22 بهمن به دلیل تجمع مردم در فرودگاه هم سؤال پرسید که وی پاسخ داد: «این هم یک دروغ بزرگ دیگر است از دولت کودتا. زیرا مردم تبریز به محض شنیدن این که فرزند آذربایجان قصد دارد به آن خطه سفر کند از شور و شعف فراوان در فرودگاه جمع شدند تا استقبال گرمی از او انجام دهند. اما دیکتاتورها به محض اطلاع از این خبر اجازه ی پرواز به مهندس موسوی را ندادند.»

در پایان این مصاحبه خبرنگار در مورد برنامه ی آینده ی بانوی روشنفکر جهان سؤال پرسید که ایشان خاضعانه جواب داد: «بنده در روزهای اولیه ی پس از انتخابات نظریه ای ارائه دادم که به شدت مورد توجه محافل روشنفکری داخل و خارج کشور قرار گرفت. منظورم نظریه داماد لرستان و فرزند آذربایجان است. همان طور که می دانید یکی از خصوصیات این نظریه ماهیت صد در صد بومی و ملی آن است. بنابراین این روزها در حال تدوین چارچوب تئوریک آن هستم تا بتوانم در آینده ای نزدیک به همه اثبات کنم که جنبش سبز قابلیت تولید علم بومی را هم دارد. البته هنوز این نظریه از انسجام کافی برخوردار نیست. برای مثال هنوز متوجه نشده ام که چرا مردم آذربایجان باید به فرزند خود رای بدهند اما بر عکس، مردم لرستان به جای فرزند باید به دامادشان رای بدهند.»

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 2 اسفند 1388    | توسط: بصیر    | طبقه بندی: سیاست(خبری)،     |
نظرات()