حضرت آیت‌الله خامنه ای رهبر فرزانه انقلاب، در پیام نوروزی خویش ضمن تبریك فرا رسیدن سال جدید به ملت شریف و انقلابی ایران، با تاكید بر كار و تلاش هر چه بیشتر در تمامی عرصه‌ها، سال جدید را سال « همت مضاعف و كار مضاعف » نامگذاری كردند.

متن قسمتی از پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب :

بسم‌اللَّه‌الرّحمن‌الرّحیم‌

«یا مقلّب القلوب و الأبصار. یا مدبّر اللّیل و النّهار»؛ اى دگرگون‌كننده‌ى دلها و دیدها! اى سامان‌دهنده‌ى به روز و شب! «یا محوّل الحول و الأحوال»؛ اى گرداننده‌ى سالها و دلها و حالها! «حوّل حالنا الى احسن الحال»؛ حالِ ما را به بهترین حالها تبدیل فرما .

تبریك عرض می‌كنم عید سعید نوروز و آغاز سال نو را - كه آغاز بهار و سرزندگى طبیعت است - به همه‌ى هم‌میهنان عزیز كه در سراسر كشور پهناور عزیز ما زندگى می‌كنند، و همچنین به همه‌ى ایرانیانى كه در هر نقطه‌اى از جهان هستند و چشم امید و انتظار به كشور عزیزشان دوخته‌اند؛ بخصوص به جوانان و مردان و زنانِ ازجان‌گذشته‌اى كه براى هدفهاى عالى انقلاب و كشور فداكارى‌هاى بزرگى را انجام دادند؛ از جانِ خودشان مایه گذاشتند و جوانان خود را تقدیم انقلاب و سربلندى كشور كردند؛ به خانواده‌هاى عزیز شهیدان، به جانبازان و خانواده‌هاى فداكار آنها و به همه‌ى ایثارگران و كسانى كه براى سربلندى كشور تلاش می‌كنند و كار انجام می‌دهند. و درود و سلام میفرستم به روح مطهر امام بزرگوارمان كه سلسله‌جنبان این حركت عظیم مردمى و مایه‌ى پیشرفت و اعتلاى كشور بزرگ اسلامى ایران بوده‌اند.
امسال براى اینكه ما بتوانیم آنچه را كه در این دعاى شریف به ما تعلیم داده شده است و وظیفه‌ى ماست، انجام بدهیم، براى اینكه بتوانیم بر طبق اقتضائات كشور و ظرفیتهاى كشور حركت كنیم، احتیاج داریم به اینكه همت خودمان را چند برابر كنیم؛ كار را متراكم‌تر و پرتلاش‌تر كنیم. من امسال را به عنوان سال «همت مضاعف و كار مضاعف» نامگذارى می‌كنم. به امید اینكه در بخشهاى مختلف، بخشهاى اقتصادى، بخشهاى فرهنگى، بخشهاى سیاسى، بخشهاى عمرانى، بخشهاى اجتماعى، در همه‌ى عرصه‌ها، مسئولین كشور به همراه مردم عزیزمان بتوانند با گامهاى بلندتر، با همت بلندتر، با كار بیشتر و متراكم‌تر، راه‌هاى نرفته‌اى را بپیمایند و به هدفهاى بزرگ خود ان‌شاءاللَّه نزدیكتر شوند. ما به این همت مضاعف نیازمندیم. كشور به این كار مضاعف نیازمند است.

والسّلام علیكم و رحمةاللَّه و بركاته‌

یادمان نرود همت مضاعف و كار مضاعف ، بدون اصلاح الگوی مصرف محال است.

نوشته شده در تاریخ شنبه 14 فروردین 1389    | توسط: بصیر    | طبقه بندی: ولایت فقیه(رهبری)،     |
نظرات()