به گزارش فارس، روزنامه آمریكایی "نیویورك پست " در گزارشی نوشت كه طبق پیش‌بینی‌ها "محمود احمدی‌نژاد " برنده دوئل با "هیلاری كلینتون " بود.
رئیس جمهور ایران طی سخنرانی روز گذشته در كنفرانس بازبینی منع گسترش تسلیحات اتمی با انتقاد از تسلیحات اتمی آمریكا گفت: داشتن بمب هسته‌ای نه تنها افتخارآمیز نیست بلكه زشت و شرم‌آور است. شرم‌آورتر از آن تهدید به استفاده و به كاربردن آن است كه با هیچ جنایت تاریخی قابل قیاس نیست. كسانی كه اولین بمباران هسته‌ای را انجام دادند، منفورترین افراد تاریخ به حساب می‌آیند.
وی افزود: جنگ‌ها، اشغالگری‌ها و بالاتر از آنها سایه تهدید و انباشت سلاحهای هسته‌ای و بدتر از همه سیاستهای اعمالی از ناحیه چند دولت توسعه‌طلب، چشم‌انداز امنیت بین‌المللی را برای همه مبهم ساخته است.
"هیلاری كلینتون " نیز بعد از رئیس جمهور ایران به سخنرانی پرداخت. وی محمود احمدی‌نژاد را به دلیل مطرح كردن اتهامات كهنه، دروغین و اتهامات شدید علیه آمریكا و كشورهای دیگر متهم كرد.
وی روز گذشته افزود: امروز صبح، رئیس‌جمهوری ایران، همان اتهامات كهنه، دروغین و شدید علیه آمریكا و دیگر كشورهای دیگر را مطرح كرد.
وزیر امور خارجه آمریكا همچنین مدعی شد: ایران تمامی تلاش خود را برای منحرف كردن اذهان از تلاش‌های خود برای فرار از مسئولیت خود در قبال جامعه بین‌الملل، به كار گرفته است.

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 15 اردیبهشت 1389    | توسط: بصیر    | طبقه بندی: سیاست(تحلیلی)،     |
نظرات()