باشگاه جوانی برنا:
در مجلس ششم که تمام اصلاح طلب بودند و در تقابلشان با جمهوریت و اسلامیت هیچ شکی نیست، طرح اصلاحیه قانون مطبوعات از سوی رییس وقت مجلس شورای اسلامی، مهدی کروبی، با توجه به اینکه نظر رهبری در این مورد مساعد نبود، طرح را از دستور کار خارج کرد. او یک تنه ایستاد و به گفته بعضیها فحش هم خورد، ولی بررسی این اصلاحیه را لغو کرد.

جریان اصلی در روز گذشته در صحن علنی مجلس شورای اسلامی، بحث قانونی کردن وقف نامشروع دانشگاه آزاد بود، طرحی که نظر رهبری (و نظر رهبر کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (ره)) هم راجع به آن به گونه ای است که مجلس نباید طرحی بر علیه شورای عالی انقلاب فرهنگی وضع کند و تقابل شورای عالی فرهنگی و مجلس را صلاح نمی دانند.

شاهد بودیم در حالی که دهقان، اخطار قانون اساسی می دهد، ریس مجلس شورای اسلامی در اقدامی تأمل برانگیز آن را به رأی می گذارد، در حالی که جزو اختیارات رییس مجلس است که می تواند، طرح را از صحن علنی مجلس شورای اسلامی خارج کند.

دیروز در مجلس هشتم؛ لحظه ای آرزوی اقتدار رییس وقت مجلس ششم در اذهان مردم و دانشجویان عدالت طلب، بیدار شد. ای کاش لاریجانی برای حفظ ظاهر هم که شده در مقابل خواست قانون شکنانه برخی نمایندگان مجلس که با این اقدامشان شایعات مبنی بر لابی های گسترده رئیس دانشگاه آزاد در مجلس و بهره گیری وی از هر شیوه ممکن برای تعامل! با نمایندگان مردم را اثبات نمودند،کرنش نمی کرد و ای کاش لاریجانی از کروبی درس می گرفت.

ای کاش لاریجانی و رفقا می گذاشتند کمی، تنها کمی از دیدارشان با رهبر انقلاب و سخنان تاریخی و معنادار ایشان و انتقادات معنادارتر ایشان بگذرد،
ای کاش هایی که در سینه ماند...

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 31 خرداد 1389    | توسط: بصیر    | طبقه بندی: سیاست(تحلیلی)،     |
نظرات()