اقدام سؤال برانگیز روز یكشنبه 30 خرداد در صحن علنی مجلس هشتم و عمل بر خلاف نصّ دستور رهبری مبنی بر اینكه در موضوعاتی كه شورای عالی انقلاب فرهنگی ورود می‌كند، مجلس نباید وارد شود، هنوز با واكنش خاصی از سوی مدعیان ولایت‌پذیری كه سال گذشته احمدی‌نژاد را به بهانه كوتاهی در این زمینه هدف قرار دادند، همراه نشده است.

به گزارش رجانیوز، سكوت مطلق در قبال خلاف نصّ دستور رهبری عمل كردن مجلس در حالی است كه سال گذشته چند روز پس از تحویل نامه رهبر انقلاب به رئیس جمهوری درباره عدم استفاده از رحیم مشایی در معاون اولی رئیس‌جمهوری، حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد نایب رئیس مجلس گفت: باید بدون کمترین درنگ، حکم عزل و یا قبول استعفای مشایی توسط ریاست جمهور اعلام شود.

این اظهارنظر كه برای اولین بار یك مقام رسمی در سطح نایب رئیس مجلس خبر آن را اعلام كرد مبنای حمله به رئیس‌جمهور و متهم كردن دكتر احمدی‌نژاد به قصور در ولایت‌پذیری شد.

همچنین احمد توكلی نیز پاسخ ندادن رئیس جمهور به نامه مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم لغو حکم اسفندیار رحیم مشایی در سمت معاون اول را یک نوع بد رفتاری سیاسی خواند و آن را غیر قابل پذیرش دانست.

وی اظهارداشت: به دنبال این نامه، این رئیس جمهور بود که وظیفه داشت طبق قانون و احکام اسلامی پس از ابلاغ، درهمان تاریخ یعنی 27 تیرماه دستور را اطاعت کرده و حکم را کان لم یکن اعلام می کرد. متاسفانه پس از 7 روز این کار از سوی رئیس جمهور انجام نشد و شخص مشایی که اساسا مخاطب این نامه نبود اعلام کناره گیری کرد

سایت متعلق به توكلی نیز در گوشه بالای صفحه اقدام به درج روزشماری با عنوان "روزشمار ولایت‌پذیری" كرد.

متهم كردن رئیس‌جمهوری به سرپیچی از دستور رهبر انقلاب در حالی بود كه بلافاصله پس از انتشار رسمی نامه رهبری، مشایی استعفای خود را به رئیس‌جمهور اعلام و احمدی‌نژاد نیز با این استعفا موافقت كرد.

در عین حال، توكلی و ابوترابی‌فرد كه نقش عمده‌ای در جوسازی علیه رئیس‌جمهور و متهم كردن وی به تعلل در اجرای دستور رهبر انقلاب را داشتند،(که البته این تعلل قابل انتقاد بود و رجانیوز همان زمان انتقاد خود را بیان کرد) تا لحظه مخابره این خبر هیچ‌گونه موضع‌گیری علیه اقدام روز یكشنبه مجلس و عمل بر خلاف نصّ دستور رهبری نكرده‌اند و مشخص نیست چرا رگ غیرت ولایت‌پذیری برخی افراد فقط در مقابل احمدی‌نژاد می‌جبند؟

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 31 خرداد 1389    | توسط: بصیر    | طبقه بندی: سیاست(تحلیلی)،     |
نظرات()