مجلس خمینی و خامنه‌ای هرگز نظر ولی‌فقیه را به قیام و قعود نمی‌گذارد


مهدی عباسی‌مهر عضو شورای مركزی دفتر تحكیم وحدت در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه دانشگاه خبرگزاری فارس با انتقاد از موضع گیری‌های دلخوش و لاریجانی نسبت به تجمع روز گذشته دانشجویان در مقابل مجلس اظهار داشت: كاملا طبیعی است كه بعد از برپایی تجمع پرشكوه و خودجوش دانشجویان در مقابل مجلس، مقصرین اصلی تصویب طرح مربوط به دانشگاه آزاد در مجلس احساس نگرانی كنند و در همین زمینه با استفاده از تمام ظرفیت رسانه‌ای و توان خود علیه این تجمع خودجوش موضع‌گیری كنند.

وی با بیان اینكه موضع‌گیری‌های لاریجانی در خصوص تجمع دیروز صحیح نیست، افزود: با وجود این موارد انتظار می‌رفت كه رئیس مجلس بعد از تجمع خودجوش دانشجویان، همانند گذشته به جای پاسخگویی نسبت به اشتباهات و خطاهای خود، اصل موضوع را نادیده بگیرد و به حواشی آن بپردازد.

عضو شورای مركزی دفتر تحكیم وحدت گفت: لاریجانی یا متوجه اشتباه و خطای خود نیست و یا اینكه با وجود آگاهی در این زمینه به موضع‌گیری مغرضانه می‌پردازد كه باید نسبت به این مواضع پاسخگو باشد.

عباسی‌مهر با بیان اینكه اشتباهات نمایندگان و شخص رئیس مجلس در خصوص مصوبات مربوط به دانشگاه آزاد قابل اغماض نیست، خاطرنشان كرد: مجلس خمینی و خامنه‌ای هرگز نظر ولی‌فقیه را به قیام و قیود نمی‌گذارند اما شاهد بودیم كه در روز یكشنبه رئیس مجلس برای مسئله‌ای مانند دانشگاه آزاد این كار را انجام داد در حالی كه در طول فعالیت مجلس‌های گذشته هرگز شاهد چنین اتفاقی نبوده‌ایم.

وی با طرح این سؤال كه آیا مجلس باید برای قبول هر مسئله‌‌ای باید منتظر حكم حكومتی ولی‌فقیه باشد، تصریح كرد: متاسفانه شاهد بودیم كه مجلس شورای اسلامی نظرات مقام معظم رهبری به عنوان مرجع عالیقدر شیعه و ولی امر مسلمین جهان را در بحث مهمی كه مربوط به 250 هزار میلیارد تومان از سرمایه‌های ملی بود نادیده می‌گیرد و رئیس مجلس نیز آن را به قیام و قعود می‌گذارد.

عضو شورای مركزی دفتر تحكیم وحدت با تاكید بر اینكه اقدام روز گذشته دانشجویان در برپایی تجمع در مقابل مجلس برخاسته از یك خشم مقدس و انقلابی بود، اظهار داشت: اعتراضات دانشجویان بر مبنای اعتقادات راسخ آنها شكل می‌گیرد و مسئولین نیز باید این حق را برای مردم قائل باشند كه در مقابل هر اشتباه و خطای آنها اعتراض كنند.

عباسی‌مهر با بیان اینكه فلسفه اعتراضات دانشجویی برگرفته از نظرات دانشجویی نیست، اضافه كرد: فعالیت جنبش دانشجویی بر مبنای ایده‌پردازی‌های اصیل انقلابی كه برگرفته از نظرات حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری است، انجام می‌شود.

وی در همین زمینه تصریح كرد: حضرت امام(ره) بارها فرموده بودند كه مردم به واسطه خطاها حق تخطئه مسئولین را دارند و اكنون نیز لازم است كه لاریجانی عملكرد خود را بر همین اساس مورد بازبینی قرار دهد.

عضو شورای مركزی دفتر تحكیم وحدت با تاكید بر اینكه دانشجویان در مسیر اعتراضات خود از تمام ظرفیت‌های قانونی استفاده كرده‌اند، یادآور شد: اینكه لاریجانی بخواهد این مسئله را به حاشیه ببرد یكی از اشتباهات بزرگ وی محسوب می‌شود و دانشجویان نیز رفتارهای انجام شده از سوی برخی نمایندگان را یك بازی سیاسی می‌دانند كه به آن وارد نخواهند شد.

عباسی‌مهر كه با تاكید بر اینكه دانشجویان انقلابی با هیچ فردی در جمهوری اسلامی تعارف ندارند، گفت: رئیس مجلس نیز به خوبی از این مسئله آگاه است و می‌داند كه تمام اعتراضات دانشجویی برای آگاهی مسئولین است.

وی با اشاره به حمایت‌های دانشجویان از اقدامات مجلس شورای اسلامی در طول سال‌های گذشته یادآور شد: رئیس مجلس به خوبی می‌داند كه دانشجویان از هر اقدام صحیح نمایندگان حمایت خواهند كرد، اما مصوبات روز یكشنبه مجلس خلاف قانون و شرع بوده و به همین دلیل لازم است كه نمایندگان نیز اشتباه خود را بپذیرند.

عضو شورای مركزی در پایان تصریح كرد: رئیس مجلس نیز باید به دلیل این مصوبات و همچنین برخی مواضع خود از مردم عذرخواهی كند و اشتباهات خود را بیذیرد.

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 2 تیر 1389    | توسط: بصیر    | طبقه بندی: سیاست(خبری)،     |
نظرات()