الف-محمدرضا اصنافی
نامه نگارنده که در روزهای فتنه سال گذشته و سردادن شعارهای جمهوری ایرانی و نه غزه نه لبنان، خطاب به آقای هاشمی نوشته شده و بی مناسبت نیست که امروز برای رییس جمهور رونوشت شود، بلکه در رفتار نزدیکان خود قدری تامل کند.


 
تاریخ نوشته: 11 بهمن 1388
برسد به دست حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی
رو نوشت به: حجت السلام سید حسن خمینی

آقای هاشمی عزیز سلام!

نویسنده این نامه یک سوم شما هم سن ندارد و قاعدتا یک هزارم شما هم تجربه ندارد. آن همه سابقه ی افتخار آمیز هم ندارد. نظام شاهنشاهی را که هیچ، جنگ و امام را هم درک نکرده.این نویسنده برای شمایی می نویسد که همه موارد بالا را در بالاترین حد ممکن درک کردید.

تاریخ را ندیدم بلکه خواندم و شنیدم. شنیدنم از میان لبهای شما و همسنگرانتان بوده و خواندنم از میان قلم شما. از میان همه انقلابیون کسی به اندازه شما فکر آینده را نکرده و تاریخ را برای من و نسل من ثبت نکرده. شما مانند دیگران نبودید که درگیر شدن روزمره از نوشتن غافلتان کند. بخشی از تصویری که از انقلاب دارم ساخته قلم شما ست که خاطراتتان را نوشتید و بخشی دیگر در جاهایی دیگر.

شنیدم که روزی کسی در رادیو توهینی کرد به حضرت زهرا شنیدم که امام اتفاقی که در یک ساعتی در رادیو افتاده بوده را چنان بزرگ و عمومی کرد که آن شد که شد(قابل توجه منتقدین صدا و سیما در جریان عکس امام)

شنیدم مردکی در جایی کتابی نوشت و به رسول اکرم توهینی و امام کاری که در گوشه ای شده بود را آنچنان کرد که کرد
و چند روز پیش شنیدم و بعد دیدم آنچه شما نگارش کردید از اوایل انقلاب؛ کتاب در رابطه با انقلاب صفحه 166.

دو مثالی را که زدم اضافه کنید به آنچه خود نوشته اید.
ببینید روش امام در مقابل انحرافات چگونه بوده. به خاطر صدای انقلاب ایران بجایی انقلاب اسلامی چه دستور داد؟

چه اموری را گفت رها کنید؟ گفت حتی اگر عمل نکردند چه کنید و چه کنید؟از کتاب "خط ها دربرابر ولایت فقیه" - هاشمی رفسنجانی، ناشر: حزب جمهوری اسلامی، 1359

این چیست که امام عزیز برایش حاضر است فرمان گلوله صادر کند؟ آیا غیر از اسلامیت نظام است؟
آقای هاشمی قبل هم گفته بودم من تاریخ را در ک نکردم از امثال شما آموختم. من شاگرد از شمای استاد خواهشی دارم.
خود مقایسه کنید واکنش خود را در مورد اتفاقات تلخ اخیر ، شعار نه غزه ...، شعار جمهوری ایرانی با آنچه به عنوان خط مشی امام برای ما نقل کرده اید؛ بسنجید میزان حساسیت امام(ره) و حساسیت خود را.
و همین خواهش را از حاصل یادگار عزیز امام (ره) دارم.

یا علی

نوشته شده در تاریخ شنبه 16 مرداد 1389    | توسط: بصیر    | طبقه بندی: سیاست(تحلیلی)،     |
نظرات()