گزیده ای از مصاحبه ی حمید رسایی نماینده ی مردم تهران در مجلس شورای اسلامی :

*بنده به مشایی انتقاد دارم و مواضع او را در یادداشت‌هایی كه در سایتم موجود است نقد و تحلیل كرده‌ام اما به نظرم بزرگ كردن مشایی تا این اندازه هم درست نیست. مشایی یك آدم معمولی است با مطالعات دینی و البته فردی استاد ندیده به همین دلیل شما اعوجاج‌هایی را در تفكراتش می‌بینید كه در برخی موارد به دلیل بیان نارس و همراه با شیك گویی غلط آقای مشایی، برداشت نوعی التقاط هم از بیاناتش می‌شود نمونه‌اش همین نظر ترویج مكتب ایران به جای مكتب اسلام!


*  آقای مشایی می‌خواهد حرف نو بزند برای همین دائما اصطلاح خلق می‌كند، اما بعد مجبور است بدود دنبال همین اصطلاحاتی كه خلق كرده تا از آنها برداشت دیگری نشود! خب كدام عاقلی این كار را می‌كند؟ از طرفی به عقیده من چون اطلاعات دینی دارد، نظرات خودش را مبتنی بر دین می‌داند و هر نظری می‌دهد می‌گوید این عین قرآن است!

 * من شاید از صریح‌ترین منتقدان آقای مشایی هستم و بارها به او گفته‌ام كه اگر ولایت‌پذیر هستی به توصیه آقا عمل كن كه به شما گفت « اتقوا مواضع التهم » ولی ایشان همواره سعی می‌كند در موضع تهمت خودش را قرار دهد و همین هم به ما هزینه وارد می‌كند. به اضافه این كه برخی سئوالاتم درباره او و رفتارهای جریان فتنه نسبت به او برایم حل نشده است.مثلا در دوره انتخابات دهم یك سی‌دی بین مردم توزیع شد با نام 90 سیاسی. این سی‌دی ملغمه‌ای بود از راست و دروغ كه سعی كرده بود به اشكالات و نقطه ضعف‌های آقای احمدی‌نژاد بپردازد. شما در 90 سیاسی هر موضوعی را الا یك موضوع و آن هم موضوع مشایی! در 90 سیاسی به همه چیز پرداخته شده بود الا موضوع مشایی در حالی كه نسبت به این موضوع حساسیت بالایی در جامعه وجود داشت و طرح و یادآوری آن می‌توانست برای جریان فتنه ثمر داشته باشد.

*نمی‌توانم باور كنم كه جریان مخالف دولت همه همت خود را برای تخریب احمدی‌نژاد در 90 سیاسی به كار گرفت اما شخص مورد نظرمان را ندید و یادش رفت!؟ این در حالی است كه این آقا اكنون نقش مؤثری را در عزل و نصب‌ها بازی می‌كند و عمدتا كسانی كه با توصیه او نصب می‌شوند از حاشیه‌هایی برخوردارند! همین كه ما می‌بینیم برخی از معاونین وی در دوره میراث فرهنگی رابطه محكمی با دانشگاه آزاد دارند در حالی كه مدیریت آن سایه احمدی نژاد را با تیر می‌زند!

 * ما مشایی را در دوره دوم خرداد ندیدیم، هیچ تحركی، تلاشی و هیچ اثری، حداقل من كه با بسیاری از فعالان جبهه ولایی آن دوره ارتباط داشتم، اسم مشایی را هم نشنیدم، آن وقت امروز كه می‌بینم آقای مشایی نسبت به حاج حسین شریعتمداری تعرض می‌كند و او را كسی می‌داند كه در آینده معلوم می‌شود كه از ابتدا با جریان اصولگرایی نبوده، برایم شنیدن این حرف سخت خواهد بود! حاج حسین شریعتمداری با این سابقه دیروز و عمار بودن امروز كجا، مشایی با این سابقه پر ابهام دیروز و علامت سوال‌های امروز كجا!؟*  از همان ابتدا كه حرف‌های چندپهلوی دینی می‌زد نسبت به مواضع ایشان علامت سئوال داشتیم اما بد نیست بدانید یک سال بعد از تشكیل دولت نهم ، آیت الله مصباح از بحران آفرینی مشایی برای جریان عدالت طلبی و احمدی‌نژاد خبر داد و ما را هوشیار كرد و برای ما به تجربه ثابت شده حساسیت‌های آیت‌الله مصباح نسبت به یك نفر مانند حساسیت یك پزشك نسبت به یك بیماری است كه جامعه علائم آن را نمی‌فهمد اما آن پزشك تشخیص می‌دهد. شما دقت كنید مشایی هر وقت آبی ریخته در جوب دشمنان احمدی نژاد ریخته...

 *پاسخ رسائی به این سوال كه "چرا مشائی همیشه مورد حمایت احمدی نژاد است؟": چون حبّ الشیء یعمی و یصم! مگر شهید رجایی به كشمیری تا حد اقامه نماز جماعت اعتقاد نداشت؟ به همین دلیل هم ما بین احمدی نژاد و مشایی تفكیك می‌كنیم، شاید در مواقعی باعث رنجش احمدی نژاد هم شود اما چه كنیم نگاه ما به ایشان مطلق نیست.

*  به نظرم آقای احمدی نژاد در مواردی در خصوص مثال‌هایی كه می‌زند دقت نمی‌كند، در مصاحبه مربوط به حجاب هم این بی دقتی صورت گرفت. اخیرا در ملاقاتی كه با رییس جمهور داشتیم در خصوص این موارد هم بحث كردیم. ایشان هم پذیرفت كه در ادبیات و مثال‌هایی كه می‌زند تجدید نظر كند.

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 24 مرداد 1389    | توسط: بصیر    |    |
نظرات()