گزیده ای از مصاحبه ی حمید رسایی نماینده ی مردم تهران در مجلس شورای اسلامی :

*بنده به مشایی انتقاد دارم و مواضع او را در یادداشت‌هایی كه در سایتم موجود است نقد و تحلیل كرده‌ام اما به نظرم بزرگ كردن مشایی تا این اندازه هم درست نیست. مشایی یك آدم معمولی است با مطالعات دینی و البته فردی استاد ندیده به همین دلیل شما اعوجاج‌هایی را در تفكراتش می‌بینید كه در برخی موارد به دلیل بیان نارس و همراه با شیك گویی غلط آقای مشایی، برداشت نوعی التقاط هم از بیاناتش می‌شود نمونه‌اش همین نظر ترویج مكتب ایران به جای مكتب اسلام!


*  آقای مشایی می‌خواهد حرف نو بزند برای همین دائما اصطلاح خلق می‌كند، اما بعد مجبور است بدود دنبال همین اصطلاحاتی كه خلق كرده تا از آنها برداشت دیگری نشود! خب كدام عاقلی این كار را می‌كند؟ از طرفی به عقیده من چون اطلاعات دینی دارد، نظرات خودش را مبتنی بر دین می‌داند و هر نظری می‌دهد می‌گوید این عین قرآن است!

 * من شاید از صریح‌ترین منتقدان آقای مشایی هستم و بارها به او گفته‌ام كه اگر ولایت‌پذیر هستی به توصیه آقا عمل كن كه به شما گفت « اتقوا مواضع التهم » ولی ایشان همواره سعی می‌كند در موضع تهمت خودش را قرار دهد و همین هم به ما هزینه وارد می‌كند. به اضافه این كه برخی سئوالاتم درباره او و رفتارهای جریان فتنه نسبت به او برایم حل نشده است.مثلا در دوره انتخابات دهم یك سی‌دی بین مردم توزیع شد با نام 90 سیاسی. این سی‌دی ملغمه‌ای بود از راست و دروغ كه سعی كرده بود به اشكالات و نقطه ضعف‌های آقای احمدی‌نژاد بپردازد. شما در 90 سیاسی هر موضوعی را الا یك موضوع و آن هم موضوع مشایی! در 90 سیاسی به همه چیز پرداخته شده بود الا موضوع مشایی در حالی كه نسبت به این موضوع حساسیت بالایی در جامعه وجود داشت و طرح و یادآوری آن می‌توانست برای جریان فتنه ثمر داشته باشد.

*نمی‌توانم باور كنم كه جریان مخالف دولت همه همت خود را برای تخریب احمدی‌نژاد در 90 سیاسی به كار گرفت اما شخص مورد نظرمان را ندید و یادش رفت!؟ این در حالی است كه این آقا اكنون نقش مؤثری را در عز