امام خمینی(ره) آن سفر كرده كه صد قافله دل همره اوست، در طول دوران حیات شكوهمندش آنچنان تأثیرات بزرگی را در اذهان مردم ایران و دنیا باقی گذاشت كه تا همیشه از ذهن تاریخ پاك نخواهد شد.

تأثیرات افكار و اقدامات خمینی كبیر(ره) تا آنجا پیش رفته است كه حتی شخصیت‌های برجسته جهان و آنانی كه حتی شاید میانه خوبی هم با انقلاب اسلامی ما ندارند، در مقابل عظمت و حیات طیبه امام راحل سر تعظیم فرود آورده و از او به نیكی یاد می‌كنند.که به دو مورد  از آنها اشاره می کنم:
هنری كسینجر، استراتژیست و مشاور یهودی الأصل رئیس جمهور سابق آمریكا:
آیت‌الله خمینی، غرب را با بحران جدی برنامه ریزی مواجه كرد، تصمیمات او آنچنان رعدآسا بود كه مجال هر نوع تفكر و برنامه ریزی را از سیاستمداران و نظریه پردازان سیاسی می‌گرفت. هیچ كس نمی‌توانست تصمیمات او را از پیش حدس بزند، او با معیارهای دیگری، غیر از معیارهای شناخته شده در دنیا، سخن می‌گفت و عمل می‌كرد. گویی از جایی دیگر الهام می‌گرفت، دشمنی آیت الله خمینی(ره) با غرب، برگرفته از تعالیم الهی او بود. او در دشمنی خود نیز خلوص نیت داشت.


آلوین تافلر، استراتژیست آمریكایی:
وقتی آیت الله خمینی فتوای قتل سلمان رشدی را صادر كرد، در واقع برای حكومت‌های دنیا پیامی تاریخی فرستاد كه بسیاری از دریافت و تحلیل آن عاجز ماندند و مضمون واقعی پیام امام چیزی نبود مگر فرا رسیدن "عصری جدید " از حاكمیت جهانی، كه غربی‌ها باید آن را با دقت مورد نظر و بررسی قرار دهند. زیرا در ادامه حركت امام خمینی(ره)، قلمرو اندیشه‌های بشری هم جایگاه حكومت‌های دولتی و هم اقتدار دولت‌های ملی و محلی را تغییر می‌دهد.

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 12 خرداد 1390    | توسط: بصیر    | طبقه بندی: ولایت فقیه(رهبری)،     |
نظرات()